Akce již proběhlé...

Den plný sportovních her a koní - 6. 7. 2019

"Pojďte s námi jezdit na koních a sportovat"

V sobotu dne 6. července 2019 proběhl v areálu TJ Sdružení chovatelů a přátel koní Sobotín, z.s., již 4. ročník "Dne plného sportovních her a koní". Protože počasí akci přálo, sešlo se v areálu TJ mnoho dětí, rodičů a milovníků koní a pejsků.

Jezdecký areál byl zpřístupněn pro všechny zájemce s možností prohlídky stájí a všech prostor, které jsou určeny k výcviku a chovu koní. Sportovní odpoledne bylo zahájeno slavnostním nástupem všech koníků, kteří slouží ke sportování členům sdružení. Poté se ujala slova starostka Obce Sobotín paní Iveta Fojtíková, která všem popřála krásné sportovní zážitky.

Odpolední soutěže byly připraveny pro začínající i pokročilé jezdce a koně. V miniparkuru zvítězila Alžběta Mullerová na koni Via Cassia. Všichni zúčastnění jezdci byli odměněni kokardou od společnosti SABE, spol. s r.o., Praha, a věcnými cenami, které věnovala firma Mikyfarm Zábřeh.

Po miniparkuru následoval symetrický parkur, se spoustou zajímavých překážek, připravený pro pejsky a jejich páníčky. V tomto parkuru si mohli zasoutěžit i přítomní diváci, kteří si do areálu s sebou vzali své pejsky. Parkur dokonale prověřil především vedení psa za překážkou a dále pak zvládnutí poměrně obtížného náběhu na kladinu. Parkur zaběhnutý rychle a bez chybičky byl rozhodně důvodem ke spokojenosti. Pro umístěné na 1. - 3. místě byla připravena odměna v podobě granulí a masové konzervy a všichni účastníci byli odměněni pamlsky, které dodal jediný výrobce českých granulí lisovaných za studena společnost Yoggies s.r.o., Buštěhrad.

Sportovní klání byla prokládána ukázkami hasičského záchranného systému - cisterny, kterou předvedli členové SDH Petrov nad Desnou a dále se dětem předvedlo družstvo psovodů Policie ČR se svými služebními a asistenčními pejsky a také psovodi z výcvikového střediska Spojil K9 Pardubice.

Během celého odpoledne byla zajištěna pro všechny přítomné zájemce (děti i dospělé) možnost svezení na konících plemene irský cob z Vernířovic.

Odměnou všem dětem za účast v soutěžích a jízdě na koních byly perníčky a další sladkosti, které napekly maminky členů sdružení, žluté kokardy a také sladké vánočky od Pekárny Falta, s.r.o, Králíky. O občerstvení všech se postaral generální sponzor celé akce Pivovar Holba, a.s., Hanušovice.

Během sportovního odpoledne děti získávaly drobné ceny věnované sponzory akce a hlavní cenou byla elektrická koloběžka věnovaná Zámeckým resortem v Sobotíně.

Pořadatelé akce děkují všem dalším sponzorům akce, kterými byli GRM Systems, s.r.o., Papírnictví Ivana Sohrová, David a Stanislav Hamplovi, Expres Tisk Radomír Kučera, paní Ivana Křivánková, paní Zuzana Měrková, paní Alena Barvová, Oprava svářeček - Oldřich Zelenka a především pak Obci Sobotín. A poděkování rovněž patří všem dobrovolníkům, kteří nezištně pomáhali s přípravami i s průběhem celé akce a všem členům TJ.

Den plný sportovních her a koní - 2. 6. 2018
"Jezdecký sport přístupný všem - pojďte poznat radost z ježdění"

DEN SPORTOVNÍCH A JEZDECKÝCH HER V SOBOTÍNĚ - již 3. ročník tzv. "projektového dne"- akce určená pro děti a jejich rodiny, děti rodinám předvedly co všechno se naučily, dále byla vidět ukázka hasičského záchranného systému, krásné vystoupení cvičenek "zumby", ukázky canisterapie (léčebný kontakt se psem), zdarma možnost jízdy na koních. Akce byla opět určena i pro občany Sobotína.

Pro zobrazení fotek klikněte na obrázek.

Den plný sportovních her a koní - 3.6.2017

Letošnímu druhému ročníku počasí skutečně přálo a v areálu sdružení se tak sešli spousty dětí, mládeže, rodičů a milovníků koní a psů.

Sportovní den byl zahájen slavnostním nástupem a předvedením všech odchovanců místní stáje za doprovodu fanfár. Nezapomnělo se ani na  pojmenování dalšího přírůstku do "koňské" rodiny, a to klisničky, která obdržela jméno Vita Queen. Slavnostnímu zahájení byl přítomen i pan farář P. Milan Palkovič.                                   Poté již patřila výcviková plocha dětem a všem, kteří si chtěli vyzkoušet překážkovou dráhu, slalom, hod balónkem, střelbu z vodní pistole a jízdu na koních. Těm, kteří chtěli odpočívat, byl určen koutek s malováním. Den plný her také doprovázely vystoupení Petrovského sboru dobrovolných hasičů. Předvedení výcviku pejsků proběhlo pod taktovkou dvou zkušených výcvikářů. Profesionální policejní psovod Radovan Morávek zajistil ukázku svého psa v akci včetně zadržení pachatele a členové základní kynologické organizace z Nového Malína zase předvedli své pejsky v základním výcviku poslušnosti. Výcvikové středisko psů Spoji K9 představil Jan Štěpánek z Pardubic, pod jehož vedením se představilo plemeno belgického ovčáka a málopočetné plemeno tří holandských ovčáků krátkosrstých, chovatelů Josefa a Petra Oroničových z Brna. Diváci také mohli vidět ukázkovou lekci Zumby, kterou zacvičila skupina dětí a juniorů pod vedením Šárky Elsnerové.  Akce byla zakončena ukázkou jezdecké soutěže, tzv. drezury za doprovodu hudby, což tento sport povyšuje téměř na umění.

Pro zobrazení fotek z akce, klikněte na obrázek :)

Dětský den a Den otevřených dveří - 5.6.2016

Přesto, že počasí nám příliš nepřálo, sešlo se v areálu "sdružení" mnoho dětí, rodičů a milovníků koní a psů. :)

O zábavu bylo postaráno. Návštěvníci měli možnost vidět psovody Policie ČR, výcvik a poslušnost psů 3 štěňat Holandského ovčáka krátkosrstého. Na tréninkové ploše se pak divákům představili westernoví jezdci s ukázkami westernového ježdění. Dětem byl určen i dětský koutek, kde si mohly zasoutěžit. Nechyběla ani bohatá tombola, ve které hlavní cenou byla koloběžka.

Chcete-li vidět fotky z akce, klikněte na obrázek :)