Akce již proběhlé...

Den plný sportovních her a koní - 2. 6. 2018
"Jezdecký sport přístupný všem - pojďte poznat radost z ježdění"

Pro zobrazení fotek klikněte na obrázek.

Den plný sportovních her a koní - 3.6.2017

Letošnímu druhému ročníku počasí skutečně přálo a v areálu sdružení se tak sešli spousty dětí, mládeže, rodičů a milovníků koní a psů.

Sportovní den byl zahájen slavnostním nástupem a předvedením všech odchovanců místní stáje za doprovodu fanfár. Nezapomnělo se ani na  pojmenování dalšího přírůstku do "koňské" rodiny, a to klisničky, která obdržela jméno Vita Queen. Slavnostnímu zahájení byl přítomen i pan farář P. Milan Palkovič.                                   Poté již patřila výcviková plocha dětem a všem, kteří si chtěli vyzkoušet překážkovou dráhu, slalom, hod balónkem, střelbu z vodní pistole a jízdu na koních. Těm, kteří chtěli odpočívat, byl určen koutek s malováním. Den plný her také doprovázely vystoupení Petrovského sboru dobrovolných hasičů. Předvedení výcviku pejsků proběhlo pod taktovkou dvou zkušených výcvikářů. Profesionální policejní psovod Radovan Morávek zajistil ukázku svého psa v akci včetně zadržení pachatele a členové základní kynologické organizace z Nového Malína zase předvedli své pejsky v základním výcviku poslušnosti. Výcvikové středisko psů Spoji K9 představil Jan Štěpánek z Pardubic, pod jehož vedením se představilo plemeno belgického ovčáka a málopočetné plemeno tří holandských ovčáků krátkosrstých, chovatelů Josefa a Petra Oroničových z Brna. Diváci také mohli vidět ukázkovou lekci Zumby, kterou zacvičila skupina dětí a juniorů pod vedením Šárky Elsnerové.  Akce byla zakončena ukázkou jezdecké soutěže, tzv. drezury za doprovodu hudby, což tento sport povyšuje téměř na umění.

Pro zobrazení fotek z akce, klikněte na obrázek :)

Dětský den a Den otevřených dveří - 5.6.2016

Přesto, že počasí nám příliš nepřálo, sešlo se v areálu "sdružení" mnoho dětí, rodičů a milovníků koní a psů. :)

O zábavu bylo postaráno. Návštěvníci měli možnost vidět psovody Policie ČR, výcvik a poslušnost psů 3 štěňat Holandského ovčáka krátkosrstého. Na tréninkové ploše se pak divákům představili westernoví jezdci s ukázkami westernového ježdění. Dětem byl určen i dětský koutek, kde si mohly zasoutěžit. Nechyběla ani bohatá tombola, ve které hlavní cenou byla koloběžka.

Chcete-li vidět fotky z akce, klikněte na obrázek :)